W pierwszy poniedziałek roku zainaugurowaliśmy działalność naszego klubu, w nowym biurze Sieci Solidarności na Łobzowskiej. Zamierzamy się spotykać w każdy poniedziałek pomiędzy godz. 17:00 - 20:00 na rozmowach o Solidarności, o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Nasze pierwsze spotkanie było poświęcone koncepcji działań Sieci Solidarności w 2019 roku. Większość dyskusji skupiła się na tym jak powinniśmy uczcić 30. rocznicę wielkiego zwycięstwa społeczeństwa obywatelskiego w 1989 roku. Uznaliśmy zgodnie, że 4 czerwca powinno być wielkim świętem obywatelskim w Polsce! Powinno być obchodzone radośnie, w formie festiwalu działań obywatelskich, integrujących ludzi, zachęcających do aktywności, do postaw prospołecznych i obywatelskich, i takie postawy promując. Oczywiście dyskutowaliśmy także o innych sprawach, uroczystościach patriotycznych i solidarnościowych czekających nas w tym roku, o pamięci o ludziach, o działalności socjalnej, edukacyjnej, planowanych wydawnictwach. W przyszły poniedziałek 14 stycznia zbierze się Zarząd celem przyjęcia planu.

Na inauguracyjnym spotkaniu pojawiło się mnóstwo smakołyków bowiem niemal każdy uznał za właściwe nie przychodzić z pustymi rękami. Może stanie się to tradycją...?

Zapraszamy do odwiedzania naszego Klubu, członków ale także sympatyków. Każdy poniedziałek, za wyjątkiem świąt) w godzinach 17:00 - 20:00 , w biurze Sieci Solidarności ul. Łobzowska 57, parter lokal 108 pok. 2 (domofon 201).