Drodzy przyjaciele,

w Polsce i na świecie wciąż trwa stan epidemii COVID-19. Może już najgorsze mamy za sobą, może już trochę przyzwyczailiśmy się, oswoiliśmy z tą sytuacją. Niemniej jednak sytuacja nadal pozostaje groźna dla zdrowia ludzi, a szczególnie dla osób zaawansowanych wiekowo, czyli właśnie dla ludzi naszego środowiska.
Dlatego proszę, dbajcie i uważajcie na siebie. Nie podejmujcie pochopnych decyzji, zachowujmy się odpowiedzialnie i solidarnie.

Chcę Wam przekazać, że jako wspólnota solidarnościowa radzimy sobie dosyć dobrze. Z grona członków i sympatyków Sieci Solidarności nie otrzymaliśmy niepokojących informacji, oby tak dalej. Dokucza nam jednak stan samotności, brak kontaktów, brak realnej działalności, praktycznie nasza działalność jako Stowarzyszenia Sieć Solidarności jest w kwarantannie. Bardzo się martwię, czy uda się nam zorganizować obchody 40. lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności. Teraz mija 35. rocznica powstania Ruchu Wolność i Pokój, w tym czasie powstała także Federacja Młodzieży Walczącej. Z tej okazji chcieliśmy wręczyć Medale "Dziękujemy za wolność" w rocznicę Konstytucji 3 Maja, co niestety musimy odłożyć. Piszemy o tym na naszej stronie, ale to tylko tylko co robimy.

Koleżanki, Koledzy,

Proszę jednak, pamiętajmy o sobie wzajemnie. Gdyby ktoś potrzebował jakiejkolwiek pomocy proszę dać znać do członków zarządu Sieci Solidarności. Postaramy się pomóc w miarę możliwości. Kilka osób zgłosiło chęć niesienia pomocy. Zapewne warto utrzymywać kontakt w formach dzisiaj możliwych, np. telefonicznie, internetowo, na facebook'u. Nieustannie namawiam, jak na razie bez sukcesu, żebyście coś napisali o starych dziejach, wydarzeniach, może jakieś zdjęcia, dokumenty; chętnie opublikujemy to na naszej stronie na facebook'u.

Życzymy Wam zdrowia,
w imieniu Zarządu Sieci Solidarności
Edward E. Nowak