XX. rocznica śmierci mec. Kazimierza Ostrowskiego, konspiratora podczas II wojny światowej i uczestnika Powstania Warszawskiego, doktora praw, adwokata, obrońcy w procesach politycznych od powojnia aż po czasy stanu wojennego.

Kazimierz Ostrowski(ur. 29 maja 1907 w Krakowie, zm. 10 sierpnia 1999, pochowany na cmentarzu rakowickim w Krakowie pas 67 PLN.) Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Należał do Związku Polskiej Młodzieży Demokratycznej, w latach 1927-32 pełnił funkcję prezesa. Po odbyciu aplikacji, w 1934 r. został adwokatem. Do 1950 był syndykiem Gminy Miasta Krakowa.

W czasie II wojny światowej działał w konspiracji, należał do Związku Odbudowy Rzeczypospolitej, pełniąc funkcję Komendanta Okręgu Krakowskiego. W 1942 ucieka do Warszawy, gdzie ukrywa się pod przybranym nazwiskiem i nadal działa w konspiracji pod pseudonimami "Łaski", "Nowina", "Olesza", "Sulima", "Zaleski". Uczestniczy w powstaniu warszawskim jako dowódca Placówki Radiowo-Informacyjnej "Anna".

Wsławił się jako obrońca w procesach politycznych uczestników manifestacji z okazji 3 Maja 1946 r. w Krakowie, działaczy WiN, Kurii Arcybiskupiej w Krakowie, działaczy "Solidarności" z czasów stanu wojennego Tadeusza Piekarza, Stanisława Handzlika.
Uczestnik prac Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności.

Odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (1995).
Uhonorowany medalem „Dziękujemy za wolność" ( 2014)

Stowarzyszenie Sieć Solidarności