Zapraszamy na debatę, która odbędzie się 16 października 2020 o godz. 17:00 w Muzeum Nowej Huty w ramach cyklu „40. Solidarność”


Prowadzenie: Adam Gliksman
Paneliści: Krzysztof Görlich, Józef Lassota, Krzysztof Pakoński


Powstanie „Solidarności” oznaczało dla Polski niezwykłe zmiany społeczne, kulturalne, ekonomiczne. Przypominamy, jak zmieniał się Kraków i Małopolska i ich mieszkańcy w trakcie „karnawału Solidarności”.

Udział bezpłatny. Limit uczestników: 25 osób. Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum Krakowa: e- mail: info@mhk.pl, telefon: 12 426 50 60.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Muzeum Nowej Huty.

Cykl „40. Solidarność” - z okazji 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności Muzeum Krakowa oraz Stowarzyszenie Sieć Solidarności zapraszają na cykl debat dotyczących genezy powstania Solidarności i rozwoju jej struktur, a także ideałów związanych w budowaniem Solidarności jako ruchu społecznego. Celem spotkań jest nie tylko upamiętnienie wydarzeń i procesów historycznych, ale także zwrócenie uwagi na uniwersalne wartości, które warto pielęgnować oraz próba odpowiedzi na pytanie: co znaczy być obywatelem.

Debaty są organizowane we współpracy z krakowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, Instytutem Socjologii UJ oraz Instytutem Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego.