Medale "Dziękujemy za wolność" - XIX edycji.
30. rocznica Wyborów 1989 roku
39. Rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności.

Szanowni - Koleżanki i Koledzy, Drodzy Państwo,

zapraszamy serdecznie na uroczystość wręczenia Medali „Dziękujemy za wolność” – XIX edycji, która odbędzie się na scenie letniej Nowohuckiego Centrum Kultury w dniu 31.08.2019 r. w godz. 17:00-19:00. 
Wcześniej, o godz. 11:00 odbędzie się składanie kwiatów pod Tablicą Solidarności na Bramie Głównej Huty Tadeusza Sendzimira, o godz. 12:00 złożymy wiązankę kwiatów na Rynku Głównym w Krakowie przy Tablicy „Nie oddamy Sierpnia”, a następnie o godz. 16:00 złożymy kwiaty pod pomnikiem Solidarności na Placu Centralnym w Nowej Hucie.

Kapituła przyznała Medale „Dziękujemy za wolność” XIX edycji, działaczom Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” oraz osobom wyróżniającym się aktywnością podczas kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu w czerwcu 1989 roku, a także innym osobom z wniosku osób już medal posiadający. Łącznie przyznano dotychczas 707 medali. W nadchodzącej turze wręczymy około 40 medali.

Z poważaniem,
Edward E. Nowak
Stowarzyszenie Sieć Solidarności

„Projekt Medal "Dziękujemy za wolność" realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”
Uroczystość obchodów 30.rocznicy Wyborów ‘89, pod patronatem Prezydenta m. Krakowa Jacka Majchrowskiego.

INFORMACJE DODATKOWE:

• Uroczystość odbędzie się na scenie letniej przed budynkiem NCK,
• W pobliżu NCK znajduje się parking samochodowy, bezpłatny dla osób posiadających zaproszenie na uroczystość,
• Medale wręczane będą w dwóch turach po 10 osób, po czym będzie koncert muzyczny p. Zbigniewa Grzyba z zespołem oraz dwie kolejne tury wręczania medalu.